Magicni Svet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Legenda iz Vojvodine

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
velti
Administrator
Administrator
velti


Broj poruka : 355
Magicno Kamenje : 788
Datum upisa : 21.08.2010
: : : Legenda iz Vojvodine  Snaga9
: : : Legenda iz Vojvodine  Odbrana9
: : : Legenda iz Vojvodine  Spretnost9

Legenda iz Vojvodine  Empty
PočaljiNaslov: Legenda iz Vojvodine    Legenda iz Vojvodine  Icon_minitimeSub Sep 18, 2010 9:37 pm

Kopirao sam i ovu priču, pa je pročitajte
Objavicu je onako kako je meni poslata...
Evo ti jedna priča iz severa Vojvodine.
Priču mi je ispričala majka posle smrti njenog oca.
Priča počinje nekih 40 godina unazad. Elem kao i svi na selu u to vreme, moj deda je imao dva konja koje je obožavao. Dosta krupni, snažni muranski konji - Mirza i Liska. Nikada nije rekao odakle ih je nabavio. Svako jutro kada bi otišao u štalu zatekao bi čudan prizor. Grive na oba konja su bile upleten oko jednog struka slame i to na čudan način. Bez vezivanja, bez ičega da ih drži, stojale su tako upletene. Na dodir su se odmah rasplele i vlat slame bi pala na zemlju. I to se dešavalo svako jutro, godinama. Jedno veče se probudi on i pogleda u sat. Ponoć je prošla, napolju mesečina, sjajno skoro kao dan. Obuče se, izađe i zaputi se pravo u štalu. Kada je stigo da ulaza, zastao je uplašen. U štali su bile tri devojke oko kojih je blistala bela svetlost ( tako ih je on opisao). Jedna je držala jabuku koju je u tom trnutku davala konju dok su druge dve pravile pletenice od slame i grive. Kako je on zastao u dovratku tako su se i one okrenule prema njemu. Devojka koja je držala jabuku je samo pokazala prstom prema njemu. Nije čuo nikakav zuk ali je u mislima čuo: Odlazi!!!. To jutro ga je supruga zatekla obučenog u krevetu u nekoj vrsti transa. Nije mogao da govori niti da se pomera. Bio je i lekar koji nije znao šta se događa. Treći dan je ustao kao da se ništa nije desilo ali od tog momenta nikada posle 9 sati nije izlazio iz kuće. Inače ovu priču je ispričao mojoj majci par meseci pre svoje smrti. Inače, kada sam odlazio na raspust kod njih, strogo mi je bilo zabranjeno da izlazim iz kuće posle 9 sati uveče !!!
Nazad na vrh Ići dole
AxE
Administrator
Administrator
AxE


Broj poruka : 2918
Magicno Kamenje : 5925
Datum upisa : 26.04.2010
Godina : 31
Lokacija : Safirus
: : : Legenda iz Vojvodine  Snaga9
: : : Legenda iz Vojvodine  Odbrana9
: : : Legenda iz Vojvodine  Spretnost9

Legenda iz Vojvodine  Empty
PočaljiNaslov: Re: Legenda iz Vojvodine    Legenda iz Vojvodine  Icon_minitimeNed Sep 19, 2010 9:09 am

uuuuuuuuu jbt....ja bi uleteo i napravio grupnjak XD
Nazad na vrh Ići dole
https://magicnisvet.serbianforum.info
Spartakus
Moderator
Moderator
Spartakus


Broj poruka : 364
Magicno Kamenje : 666
Datum upisa : 21.08.2010
Godina : 26

Legenda iz Vojvodine  Empty
PočaljiNaslov: Re: Legenda iz Vojvodine    Legenda iz Vojvodine  Icon_minitimeNed Sep 19, 2010 9:11 am

xaxaxaxa koji si ti lik XD XD XD XD XD
Nazad na vrh Ići dole
AxE
Administrator
Administrator
AxE


Broj poruka : 2918
Magicno Kamenje : 5925
Datum upisa : 26.04.2010
Godina : 31
Lokacija : Safirus
: : : Legenda iz Vojvodine  Snaga9
: : : Legenda iz Vojvodine  Odbrana9
: : : Legenda iz Vojvodine  Spretnost9

Legenda iz Vojvodine  Empty
PočaljiNaslov: Re: Legenda iz Vojvodine    Legenda iz Vojvodine  Icon_minitimeNed Sep 19, 2010 9:14 am

Ja ti kazem da je deda pao u trans jer su ga iscedile ove tri rospije...coveku pripalo zlo,jedva jednu obradio a kamoli 3...nisu za dzabe dolazile posle 12 Legenda iz Vojvodine  661377
Nazad na vrh Ići dole
https://magicnisvet.serbianforum.info
Clair
Clan
Clan
Clair


Broj poruka : 101
Magicno Kamenje : 111
Datum upisa : 29.10.2010

Legenda iz Vojvodine  Empty
PočaljiNaslov: Re: Legenda iz Vojvodine    Legenda iz Vojvodine  Icon_minitimeSub Okt 30, 2010 1:45 am

Hhahahahaa
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Legenda iz Vojvodine  Empty
PočaljiNaslov: Re: Legenda iz Vojvodine    Legenda iz Vojvodine  Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Legenda iz Vojvodine
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Legenda iz Vojvodine
» Legenda iz Valjeva
» Legenda iz Apatina
» Legenda o cuvarima
» Mali Tedi-Vojnicka legenda

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Magicni Svet :: Off deo :: Strasne price i legende-
Skoči na: